Toimitus 4,90€    |    Oma tili        |    Toivelista

SKINFOOD | Black Sugar Perfect Scrub Foam

5.00 viidestä
(3 tuotearviota)

16,90

  • Skinfood
  • Kuoriva puhdistusvaahto
  • 180g

Tummaa sokeria sisältävä kasvojenpuhdistusaine poistaa epäpuhtaudet ja kuolleen ihosolukon kasvoilta.

Varasto loppu

Kuvaus

Black Sugar Perfect Scrub Foam

Kuoriva puhdistusvaahto

 

SKINFOOD Black Sugar Perfect Scrub Foam on mustaa sokeria sisältävä ja vaahtoava puhdistusaine kasvoille.

Mustaa sokeria sisältävä kasvojenpuhdistusaine poistaa epäpuhtaudet ja kuolleen ihosolukon varovasti, kun taas kermainen vaahto takaa täydellisen puhdistuksen kasvoille.

Luonnollinen musta sokeri on mineraalirikas ja vitamiinipitoinen ainesosa. Se on myös ympäristöystävällinen ja hellävarainen raekuorinta poistamaan epäpuhtaudet ja kuivan ihon kasvoilta.

Puhdistusvaahto sopii erityisesti seka- ja rasvoittuvalle iholle.

Tuote ei sisällä mikromuoveja, vaan siinä on mukana rakeista ja ihoa ravitsevaa mustaa sokeria..

.

Käyttö

Vaahdota tuotetta hieman kostutettujen käsien välissä ja hiero sitten kostutetuille kasvoille pyörivin liikkein. Älä käytä liikaa voimaa. Huuhtele kasvot lämpimällä vedellä.

.

Ainesosat

Sucrose, Water, Sodium Cocoyl Glutamate, Peg-150, Black Sugar Extract, Peg-32, Sodium Cocoyl Glycinate, Glycerin, Trehalose, Betaine, Butylene Glycol, Sorbitol, Sodium Pca, Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Fragrance, Caramel, Disodium Edta, Threonine, Arginine, Glycine, Hydrogenated Lecithin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Alanine, Lysine, Alcohol Denat., Glutamic Acid, Proline, Serine, Tocopheryl Acetate, Ceramide Np, 1,2-Hexanediol, Sarcodon Aspratus Extract, Rice Ferment Filtrate (Sake), Lepidium Meyenii Root Extract, Cholesterol

3 arviota tuotteelle SKINFOOD | Black Sugar Perfect Scrub Foam

  1. 5 viidestä

    Laventeli (varmistettu kirjoittaja)

    Puhdistaa hyvin kasvot ja saa ihon näyttämään kirkkaalta. Itselläni on rasvoittuva iho ja tuote kuivattaa sen verran, että joudun laittamaan vielä kosteusvoidetta päälle suihkun jälkeen. Tulen ostamaan tätä jatkossa!

  2. 5 viidestä

    Ressu (varmistettu kirjoittaja)

    Tuntuu karkeammalta kädellä kuin naamalla. Ei ”raavi ikävästi” naamaa. Tekee tehtävänsä.

  3. 5 viidestä

    saara (varmistettu kirjoittaja)

    puhdistaa kasvot tehokkaasti & levittäessä muuttuu karkeasta ihanan pehmeäksi. jättää ihon tuntumaan todella puhtaalta & raikkaalta, itsellä on herkkä iho mutta tämä ei satu tai kirvele laisinkaan!

Lisää arvio

Saatat myös pitää...

  • Skinfood Black Sugar Perfect Essential Scrub 2XSkinfood Black Sugar Perfect Essential Scrub 2X

    Skinfood | Black Sugar Perfect Essential Scrub 2X

    5.00 viidestä
    24,90
    Lue Lisää